20 July 2019
Warsaw, PL
Time: 7pm
Venue: Potok
Address: Potocka 14
State: Mazowieckie
Country: PL
Progresywna noc w Potoku!
Pale Mannequin – rock progresywny – Warszawa
Pale Mannequin powstał w 2016 roku w Warszawie, jako projekt solowy gitarzysty Tomka Izdebskiego. Wszystko zmieniło się w czasie prac nad debiutanckim albumem “Patterns in Parallel”, kiedy systematycznie powiększał się skład osób zaangażowanych w jego powstawanie. Dołączyli Jakub Łukowski (perkusja), Grzegorz Mazur (gitara/wokal) i Dariusz Goc (bas), których zainteresowania muzyczne sięgają w każdą stronę muzycznego spektrum. W swojej twórczości grupa łączy elementy rocka progresywnego i alternatywnego, nadając całości melancholijne zabarwienie. Brzmieniowo najbliżej im do zespołów takich jak Riverside, Katatonia, Opeth, czy Alice in Chains. Muzycy starają się być otwarci na eksperymenty i czerpać ze swoich różnych doświadczeń. Manekina można wszak przebierać do woli…
29 marca 2019 roku zespół wydaje swój debiutancki album “Patterns in Parallel”, którego motywem przewodnim jest przeznaczenie. Historia często zatacza koło, a niektóre wzorce powtarzają się bez przerwy i chociaż inny jest kontekst wydarzeń, to niekoniecznie ich rezultat. Czy podjęcie innej decyzji w przeszłości, sprawiłoby że Twoje życie całkowicie by się zmieniło? W końcu każdego dnia definiują nas nasze nawyki. Być może nieodwracalnie.
Skład:
Tomasz Izdebski – wokal, gitara
Grzegorz Mazur – wokal, gitara
Dariusz Goc – gitara basowa
Jakub Łukowski – perkusja
Dive – nu-metal-progressive rock – Warszawa
Żywiołem DIVE jest ciężki, podrasowany elektronicznymi elementami, nu-metal-progressive rock.
DIVE po kilku miesiącach istnienia, zarejestrował doskonale przyjęte demo “EYE OF THE GUN”.
Cztery kompozycje zawarte na pierwszym demo otworzyły przed grupą drzwi w wielu rozgłośniach radiowych (m.in. Radiostacja, Radio Dla Ciebie, Trójka) oraz stacjach telewizyjnych (m.in. “Rower Błażeja” i “Kuba Wojewódzki Show”), teledysk do utworu “CZAS” już w tydzień po emisji w TV wylądował na pierwszym miejscu listy VIVA ROCK!.
Po kilku latach, współpracę z zespołem nawiązała firma “Mystic Production”, która wydała debiutancki album DIVE zatytułowany “AURA”.
W 2013 roku, z nową wokalistką “DeMoniQue” zespół zagrał kilkanaście koncertów. Wokalistka rozpoczęła, też nagrania zaległych partii wokalnych do materiału z 2006 r. z czym muzycy DIVE wiązali ogromne nadzieje. Nagrania te nigdy nie zostały ukończone… W roku 2015, nie mając innego wyjścia, DIVE zakończył współpracę z DeMoniQue.
Wkrótce do zespołu dołączyła utalentowana wokalistka Kristina – skrzypaczka, kompozytorka i wokalistka, która ma na swoim koncie sześć teledysków i udział w wielu projektach muzycznych jako chórzystka takich artystów jak: De Mono, Kasia Kowalska czy Marcin Nowakowski.
W październiku 2016 r. brzmienie DIVE zostało znacznie wzmocnione przez Grega, który dołączył do zespołu jako drugi gitarzysta wnosząc do DIVE dodatkowe melodie, precyzję, talent oraz jeszcze potężniejsze ale i przestrzenne brzmienie.
Od 20 kwietnia 2018 r. DIVE kontynuuje swoją muzyczną przygodę z mocniejszym gitarowym brzmieniem.
18 maja 2019r. Zespół wziął udział w Eliminacjach do Pol’and’rock Festival. Mimo iż, nie wygrał, zdobył bardzo duże uznanie publiczności.
Obecny skład zespołu:
Kristina – wokal (vocal),
Nadzieja – gitra basowa (bass),
Kali – gitara elektryczna (guitar),
Greg – gitara elektryczna (guitar),
Kryst – perkusja (drums)
Promocję wydarzenia wspiera PartyMap – imprezy, koncerty, wydarzenia, Wydarzenie znajdziesz także w aplikacji PartyMap – imprezy, koncerty, wydarzenia