12 April 2019
Warsaw, PL
Time: 7pm
Venue: Bazar Klub
Zipcode: Jagiellońska 13
State: Mazowieckie
Country: PL
Rock progresywny w Bazarze!!!
Zapraszamy na koncert promujący debiutancki album “Patterns In Parallel” prog rockowej grupy Pale Mannequin. Gościem specjalnym jest zespół Foma.
Pale Mannequin – rock progresywny – Warszawa
Pale Mannequin powstał w 2016 roku w Warszawie, jako projekt solowy gitarzysty Tomka Izdebskiego. Wszystko zmieniło się w czasie prac nad debiutanckim albumem “Patterns in Parallel”, kiedy systematycznie powiększał się skład osób zaangażowanych w jego powstawanie. Dołączyli Jakub Łukowski (perkusja), Grzegorz Mazur (gitara/wokal) i Dariusz Goc (bas), których zainteresowania muzyczne sięgają w każdą stronę muzycznego spektrum. W swojej twórczości grupa łączy elementy rocka progresywnego i alternatywnego, nadając całości melancholijne zabarwienie. Brzmieniowo najbliżej im do zespołów takich jak Riverside, Katatonia, Opeth, czy Alice in Chains. Muzycy starają się być otwarci na eksperymenty i czerpać ze swoich różnych doświadczeń. Manekina można wszak przebierać do woli…
29 marca 2019 roku zespół wydaje swój debiutancki album “Patterns in Parallel”, którego motywem przewodnim jest przeznaczenie. Historia często zatacza koło, a niektóre wzorce powtarzają się bez przerwy i chociaż inny jest kontekst wydarzeń, to niekoniecznie ich rezultat. Czy podjęcie innej decyzji w przeszłości, sprawiłoby że Twoje życie całkowicie by się zmieniło? W końcu każdego dnia definiują nas nasze nawyki. Być może nieodwracalnie.
Skład:
Tomasz Izdebski – wokal, gitara
Grzegorz Mazur – wokal, gitara
Dariusz Goc – gitara basowa
Jakub Łukowski – perkusja
Foma – post/drone
Foma to specjalna technika oddechu opracowana na początku lat 50-tych w Pracowni Snu Tokijskiego Instytutu Chorób Płuc i Układu Krążenia. Technikę wykorzystywano do leczenia zaburzeń snu, w tym bezsenności, na którą masowo cierpieli japońscy weterani wojenni. Z czasem okazało się, że jej stosowanie może prowadzić do zatrzymania akcji serca i nieodwracalnych zmian w układzie nerwowym pacjenta.
Tomek Smak – gitara
Tomasz Grajkowski – bas
Łukasz Ostrowski – perkusja
https://www.facebook.com/fomadrony/

https://fomadrones.bandcamp.com/