18 May 2019
Łęczyca, PL
Time: 8pm
Venue: Zamek Królewski w Łęczycy
State: Łódzkie
Country: PL
Pale Mannequin w akustycznej odsłonie na dziedzińcu zamku w Łęczycy!
Pale Mannequin – rock progresywny – Warszawa
Pale Mannequin powstał w 2016 roku w Warszawie, jako projekt solowy gitarzysty Tomka Izdebskiego. Wszystko zmieniło się w czasie prac nad debiutanckim albumem “Patterns in Parallel”, kiedy systematycznie powiększał się skład osób zaangażowanych w jego powstawanie. Dołączyli Jakub Łukowski (perkusja), Grzegorz Mazur (gitara/wokal) i Dariusz Goc (bas), których zainteresowania muzyczne sięgają w każdą stronę muzycznego spektrum. W swojej twórczości grupa łączy elementy rocka progresywnego i alternatywnego, nadając całości melancholijne zabarwienie. Brzmieniowo najbliżej im do zespołów takich jak Riverside, Katatonia, Opeth, czy Alice in Chains. Muzycy starają się być otwarci na eksperymenty i czerpać ze swoich różnych doświadczeń. Manekina można wszak przebierać do woli…
29 marca 2019 roku zespół wydaje swój debiutancki album “Patterns in Parallel”, którego motywem przewodnim jest przeznaczenie. Historia często zatacza koło, a niektóre wzorce powtarzają się bez przerwy i chociaż inny jest kontekst wydarzeń, to niekoniecznie ich rezultat. Czy podjęcie innej decyzji w przeszłości, sprawiłoby że Twoje życie całkowicie by się zmieniło? W końcu każdego dnia definiują nas nasze nawyki. Być może nieodwracalnie.
Skład:
Tomasz Izdebski – wokal, gitara
Grzegorz Mazur – wokal, gitara
Dariusz Goc – gitara basowa
Jakub Łukowski – perkusja
Greg Stout & Matt Lager – acoustic dark folk – Warszawa
Długo warzone słowno-muzyczne zespolenie Grzegorza Mazur i Mateusza Osucha. Rynsztokowa część rzeczywista rozszerzona o uczuciową jednostkę urojoną. Zapytani o to co grają wzruszają ramionami i odpowiadają że “swoje”. Zmuszeni do podania inspiracji produkują długą listę na której szczycie są Dead Can Dance, Clannad, Simon&Garfunkel, Opeth, Matt Uelmen, Dave Matthews i King Dude.
Skład:
Grzegorz Mazur – wokal, gitara
Mateusz Osuch – wokal, gitara